Konstruktorius
Teritorijos <C>
A
Žemės ūkio
Žemės ūkio paskirties žemė
AA
Mėgėjų sodo žemės sklypai
Mėgėjų sodo teritorijos žemės sklypai, skirti mėgėjų sodininkystei, mėgėjų sodų paskirties pastatams, vienbučių paskirties pastatams.
AB
Sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypai
Žemės sklypai, skirti sodininkų bendrijoms priklausantiems bendrojo naudojimo statiniams ir įrenginiams statyti, eksploatuoti, taip pat rekreacijai ir kitoms bendroms reikmėms.
AC
Specializuotų sodininkystės, gėlininkystės, šiltnamių, medelynų ir kitų specializuotų ūkių žemės sklypai
Žemės sklypai, skirti specializuotiems ūkiams tam tikros rūšies augalininkystės ar gyvulininkystės produkcijos gamybai, kurių ne mažiau kaip 50 proc. visos gaminamos prekinės produkcijos sudaro ūkio specializacijos krypties produkcija, taip pat ūkiams, užsiimantiems žuvų veisimu, auginimu ir žvejyba akvakultūros tvenkiniuose.
AD
Rekreacinio naudojimo žemės sklypai
Žemės sklypai, skirti kaimo turizmo paslaugoms teikti.
AE
Kiti žemės ūkio paskirties žemės sklypai
Kiti žemės sklypai, nepriskirti AA, AB, AC ir AD 2 lygio klasės kodo pavadinimams, kuriuose galima žemės ūkio veikla (žemės ūkio, maisto produktų gamyba ir apdorojimas, ūkyje pagamintų ir apdorotų žemės ūkio produktų perdirbimas ir šių produktų realizavimas, paslaugų žemės ūkiui teikimas, geros agrarinės ir aplinkosauginės žemės būklės išlaikymas). Šiuose sklypuose galimi ūkininkų sodybų ir žemės ūkio veiklai ar alternatyviajai veiklai reikalingi statiniai.
B
Miškų ūkio
Miškų ūkio paskirties žemė
BA
Ekosistemų apsaugos miškų sklypai
Telmologinių, pedologinių, botaninių, zoologinių, botaninių-zoologinių, miško genetinių, kraštovaizdžio draustinių miškai, kitų draustinių dalyse, kuriose saugomos biologinės vertybės, esantys miškai, gamtos paveldo objektų, buveinių ir augalų genetinių išteklių plotų miškai, Baltijos jūros ir Kuršių marių pakrančių miškai ir priešeroziniai miškai.
BB
Rekreacinių miškų sklypai
Miško parkai, miesto miškai, valstybinių parkų rekreaciniai miško sklypai ir kiti miškai, naudojami gyventojų poilsiui.
BC
Apsauginių miškų sklypai
Geologinių, geomorfologinių, hidrografinių, kultūrinių ir kraštovaizdžio draustinių, kuriuose nėra biologinių vertybių, miškai, valstybinių parkų apsauginių zonų miškai, valstybinių rezervatų ir valstybinių parkų apsaugos zonų miškai, sanitarinių apsaugos zonų miškai, kelių apsauginės ir estetinės reikšmės miškai, laukų apsauginiai miškai, miško sėkliniai medynai ir vandens telkinių apsaugos zonų miškai.
BD
Ūkinių miškų sklypai
Kiti miškų ūkio paskirties žemės sklypai, nepriskirti BA, BB, BC 2 lygio klasės kodo pavadinimams.
C
Vandens ūkio
Vandens ūkio paskirties žemė
CA
Ūkinei veiklai naudojami vandens telkiniai
Vandens telkiniai, skirti laivybai, hidrotechnikos statiniams, verslinei žvejybai (išskyrus priskirtus akvakultūros tvenkiniams), vandeniui išgauti, nuotekoms išleisti ir kita.
CB
Rekreaciniai vandens telkiniai
Vandens telkiniai, skirti mėgėjų žūklei, vandens sportui, poilsiui, turizmui.
CC
Ekosistemas saugantys vandens telkiniai
Ekosistemas saugantys vandens telkiniai, esantys saugomose teritorijose, kurių funkcijos susijusios su ekosistemų apsauga.
CD
Bendrojo naudojimo vandens telkiniai
Vandens ūkio paskirties žemės sklypai, nepriskirti CA, CB, CC 2 lygio klasės kodo pavadinimams.
D
Konservacinės paskirties
Konservacinės paskirties žemė
DA
Gamtinių rezervatų žemės sklypai
Žemės sklypai, skirti valstybiniams rezervatams ir rezervatinėms apyrubėms, valstybinių parkų ar biosferos stebėsenos teritorijų rezervatams, gamtos paveldo objektams, kuriuose draudžiama ūkinė veikla.
DB
Kultūros paveldo objektų žemės sklypai
Saugomiems kultūros paveldo objektams ar vietovėms skirti žemės sklypai, kuriems nustatomos šių sklypų ir kitų nekilnojamųjų daiktų tvarkymo ir naudojimo specialiosios sąlygos.
E
Kitos paskirties
Kitos paskirties žemė
EA
Vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos
Žemės sklypai, skirti vienbučių ir dvibučių paskirties grupės pastatams ir įvairių socialinių grupių paskirties pastatams, skirtiems socialinės globos ar socialinės priežiūros paslaugoms su apgyvendinimu ne daugiau kaip 10 paslaugų gavėjų, nurodytų prie konkrečios socialinės paslaugos socialinės apsaugos ir darbo ministro tvirtinamame socialinių paslaugų kataloge, teikti.
EB
Daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorijos
Žemės sklypai, skirti daugiabučių paskirties pastatams ir įvairių socialinių grupių paskirties pastatams.
EC
Visuomeninės paskirties teritorijos
Žemės sklypai, skirti visuomeninės paskirties grupės pastatams; valstybės ir savivaldybės institucijų, kitų iš valstybės ar savivaldybių biudžetų išlaikomų įstaigų administraciniams pastatams ir jų funkcijoms vykdyti; religinių bendruomenių ir bendrijų veiklai; sporto paskirties inžineriniams statiniams, specialiosios paskirties pastatams, kitų iš valstybės ar savivaldybių biudžetų išlaikomų įvairių socialinių grupių paskirties pastatams (pusiaukelės namams, motinos ir vaiko namams, bendruomeniniams šeimos namams ir pan.).
ED
Pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos
Žemės sklypai, skirti gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams, automatizuotų sandėliavimo sistemų statiniams, energetikos objektams, įskaitant branduolinės energetikos objektus ir statinius (atominė elektrinė, branduolinis reaktorius, branduolinių medžiagų ir radioaktyviųjų atliekų saugykla, jų perdirbimo objektas, taip pat radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrenginys radioaktyviųjų atliekų kapinynas ir kita), atliekų naudojimo, atliekų paruošimo naudoti ar šalinti, atliekų surinkimo ir atliekų laikymo (naudoti skirtoms atliekoms laikyti ne ilgiau kaip 3 metus, šalinti skirtoms atliekoms laikyti ne ilgiau kaip 1 metus) statiniams ir (ar) įrenginiams.
EE
Komercinės paskirties objektų teritorijos
Žemės sklypai, skirti komercinės, administracinės, visuomeninės, specialiųjų paslaugų pastatų paskirties grupių pastatams, sporto paskirties inžineriniams statiniams, įstaigų, teikiančių socialinės globos ar socialinės priežiūros paslaugas su apgyvendinimu pastatams, degalinėms.
EF
Susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorijos
Žemės sklypai, skirti transporto paskirties grupės pastatams, nuotekų valyklų statiniams, elektroninių ryšių infrastruktūros statiniams (perdavimo bokštams, radijo ryšio statiniams, ryšio retransliatoriams ir kitiems inžineriniams statiniams), inžinerinių tinklų maitinimo šaltinių statiniams (įvairių tipų elektrinėms, katilinėms, transformatorių pastotėms, skirstykloms, naftos perdirbimo ir kitiems pastatams, skirtiems energijos ar energijos išteklių gavybai, gamybai, perdirbimui, išskyrus atominę elektrinę ir branduolinį reaktorių) ir įrenginiams, vandenvietėms.
EG
Susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridorių teritorijos
Žemės sklypai, skirti susisiekimo komunikacijoms, inžineriniams tinklams, vandenvietėms, taip pat saulės šviesos energijos elektrinėms esamose vandenvietėse, esamų nuotekų valyklų statiniams.
EH
Rekreacinės teritorijos
Žemės sklypai, skirti ilgalaikiam (stacionariam) ar trumpalaikiam poilsiui su viešajam naudojimui skirtais poilsio paskirties pastatais, viešbučiais, sanatorijomis ir sporto aikštynais. Šio naudojimo būdo žemės sklypuose tik teritorijų planavimo dokumentuose nustatytose vietose gali būti statomi asmeninio poilsio paskirties pastatai.
EJ
Naudingųjų iškasenų teritorijos
Žemės sklypai, skirti naudingųjų iškasenų gavybai ir kasybai atviruose kasiniuose (karjeruose), požeminiuose kasiniuose (šachtose) ir gręžiniuose, taip pat joms sandėliuoti.
EK
Teritorijos krašto apsaugos tikslams
Žemės sklypai, skirti specialiesiems krašto apsaugos tikslams.
Pasirinkite...
Statiniai <E>
A
Gyvenamųjų pastatų paskirčių tipo pastatas
AA
Vienbučių ir dvibučių pastatų paskirties grupės pastatas
AAA
Vienbučių pastatų paskirties pastatas
Pastatas, kuriame įrengtos gyvenamosios patalpos (kambariai) ir pagalbinės patalpos (garažas, rūsys).
%AAA10
Vienbutis namas
AAB
Dvibučių pastatų paskirties pastatas
Pastatas, kurį sudaro du butai, butų pagalbinės, garažo, rūsio patalpos ir prireikus – bendro naudojimo patalpos.
%AAB10
Dvibutis namas
AB
Daugiabučių pastatų paskirties grupės pastatas
ABA
Daugiabučių pastatų paskirties pastatas
Pastatas, kurį sudaro trys ir daugiau butų ir prireikus – bendro naudojimo patalpos.
%ABA10
Daugiabutis namas
AC
Įvairių socialinių grupių pastatų paskirties grupės pastatas
ACA
Įvairių socialinių grupių pastatų paskirties pastatas
Pastatas skirtas įvairių socialinių grupių asmenims gyventi. Kaip vienas Nekilnojamojo turto kadastro objektas (statinys) formuojamas pastatas, atskirais Nekilnojamojo turto kadastro objektais (patalpomis) neskaidomas.
%ACA10
Bendrabutis
%ACA20
Vienuolynas
%ACA30
Motinos ir vaiko namai
%ACA40
Pusiaukelės namai
%ACA50
Kita įstaiga, teikianti socialinės globos ar socialinės priežiūros paslaugas su apgyvendinimu
%ACA60
Kitas pastatas, atitinkantis paskirties aprašymą
Kitas pastatas, atitinkantis įvairių socialinių grupių paskirties pastato aprašymą ir nepriskirtinas kitiems ACA klasės pastatams.
B
Negyvenamųjų pastatų paskirčių tipo pastatas
BA
Komercinių pastatų paskirties grupės pastatas (pastatas, skirtas komercinei veiklai vykdyti, išskyrus kitose paskirtyse nurodytuose pastatuose vykdomą komercinę veiklą)
BAA
Viešbučių pastatų paskirties pastatas
Pastatas, skirtas trumpalaikio apgyvendinimo paslaugoms teikti.
%BAA10
Viešbutis
%BAA20
Motelis
%BAA30
Jaunimo nakvynės namai (angl. hostel)
%BAA40
Kitas pastatas, atitinkantis paskirties aprašymą
Kitas pastatas, atitinkantis viešbučių paskirties pastato aprašymą ir nepriskirtinas kitiems BAA klasės pastatams.
BAB
Bendro gyvenimo namų pastatų paskirties pastatas
Pastatas skirtas apgyvendinimo patalpų (kambarių) su nuomininkams bendrai naudoti skirtomis patalpomis nuomai. Nuomininkams bendrai naudoti skirtos patalpos (maitinimosi, poilsio, darbo ir pan. poreikiams tenkinti) pastate turi sudaryti ne mažiau kaip 20 procentų apgyvendinti (nuomai) skirtų patalpų bendro ploto.
%BAB10
Bendro gyvenimo namai
BAC
Prekybos pastatų paskirties pastatas
Pastatas, skirtas didmeninei ir mažmeninei prekybai.
%BAC10
Parduotuvė
%BAC20
Vaistinė
%BAC30
Knygynas
Pasirinkite...
Funkcinės sistemos <L>F
A
Paviršinė sistema
Erdves ant žemės paviršiaus formuojanti ar antžeminę statybą įgalinanti sistema, kuri atskiria statinio požeminę ir antžeminę dalis
%A10
Sutankinto grunto sistema
Sutankinto ar kitaip paruošto grunto pagrindo sistema, perimanti apkrovas iš ant jos įrengtos kitos, erdvę formuojančios sistemos.
%A20
Pamato sistema
Pamatų sistema, paskirstanti apkrovas nuo laikomų statinių ar įrenginių į aplinkui ir apačioje esantį paruoštą sutankintą gruntą.
%A30
Kelio ir (arba) tako sistema
Transporto priemonių ir pėsčiųjų eismui skirtas erdves formuojanti sistema, išskyrus kelkraščius ir saugos juostas.
%A40
Kelkraščio sistema
Antžeminė sistema, formuojanti erdves lygiagrečiai kelio važiuojamajai daliai ir naudojama eismo saugumui užtikrinti, kuri sudaro sąlygas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimui, transporto priemonių sustojimui avarinių situacijų metu ir apsaugo važiuojamąją kelio dalį nuo irimo.
%A50
Dirbtinės dangos sistema
Dirbtinės dangos sistema, padengta dirbtine veja; kietos dangos dirbtinė veja, kuri formuoja erdvę įvairioms veikloms, nesusijusiomis su autotransporto ar pėsčiųjų nuolatiniu eismu, bet gali būti naudojama autotransportui laikyti, žmonių susibūrimui, fizinio aktyvumo veikloms, sandėliavimui, orlaivių kilimui, tūpimui ar riedėjimui.
%A60
Želdynų ir želdinių sistema
Želdynams ir želdiniams skirtą erdvę formuojanti antžeminė sistema.
%A70
Sankasos sistema
Sankasos arba iškasų ir sankasų bendra sistema, kuri formuoja pagrindą, perima apkrovas nuo autotransporto, geležinkelio kelio, pėsčiųjų takų ir jas paskirsto į sutankintą pagrindą.
%A80
Paviršinė vandentvarkos sistema
Paviršinė funkcinė sistema, kurią sudaro grioviai ir konstrukcijos vandeniui nuvesti, nukreipti ar vandens telkiniams sujungti, formuoti erdves tvenkiniams ar kitus antžeminius vandentvarkos statinius.
B
Sienos sistema
Vertikaliai erdves atskirianti ar jas formuojanti, statinio vertikalumą įgalinanti sistema.
%B10
Išorinės sienos sistema
Išorinių sienų ar pertvarų sistema, atskirianti statinio išorę nuo vidaus.
%B20
Kolonų sistema
Neuždarą vertikalią erdvę formuojanti sistema, įrengiama iš linijinių elementų ir įgalinanti statinio daugiaaukštingumą ar vertikalumą.
%B30
Vidinės sienos sistema
Vidinių sienų ar pertvarų sistema, atskirianti statinio vidaus erdves.
%B40
Fasado sistema
Fasado sistema, atskirianti pastato vidų nuo išorės arba nuo atriumo.
%B50
Laisvai stovinčios sienos sistema
Vertikaliai lauko erdvę atskirianti sistema, kuri formuoja atvirą erdvę arba uždarą teritoriją. Daugiausiai veikiama savo apkrovos.
%B60
Atraminės sienos sistema
Gruntą ar vandenį sulaikanti atraminė sienos sistema, kuri formuoja atvirą erdvę vienoje pusėje ant žemės paviršiaus arba atskiria erdvę vandenyje.
%B70
Krantinės sienos sistema
Vandenį ir gruntą (ar vandenį iš abiejų pusių) vertikaliai skirianti sistema, kuri užtikrina grunto stabilumą vienoje pusėje ir formuoja krantinę kitoje pusėje.
%B80
Tunelio sistema
Vertikalių sienų sistema, formuojanti požeminę erdvę ir vertikaliai ją atskirianti nuo supančio grunto.
C
Perdangos sistema
Horizontalias, nuo žemės paviršiaus pakeltas, statinio erdves formuojanti ir jas atskirianti sistema.
%C10
Grindų sistema
Grindų sistema, įrengiama ant arba pakeliama virš grunto, horizontaliai atskirianti gruntą nuo viršuje suformuotos erdvės.
%C20
Tarpaukštinės perdangos sistema
Horizontalias erdves statinyje atskirianti ir aukštus formuojanti perdangos sistema.
%C30
Pastogės perdangos sistema
Horizontalią erdvę tarp šlaitinio stogo ir paskutinio statinio aukšto formuojanti perdangos sistema.
%C40
Antresolės sistema
Pakeltos perdangos sistema, formuojanti tarpinę erdvę tarp aukštų statinyje ar platformą statinio viduje arba išorėje.
%C50
Tilto perdangos sistema
Tilto (viaduko) perdangos sistema, formuojanti pakeltą erdvę transporto priemonėms, pėstiesiems ar gyvūnams judėti virš vandens, gatvės ar žemės. Yra dalis gatvių, kelių ar takų.
%C60
Terasos sistema
Lauko grindų sistema, įrengiama tiesiai ant (arba pakeliama virš) grunto, stogo ar kito objekto, kuri formuoja horizontalią ar iš dalies atvirą erdvę virš savęs.
%C70
Krantinės perdangos sistema
Lauko perdangos sistema, įrengiama virš vandens telkinio ir formuojanti horizontalią erdvę viršuje.
%C80
Gembinė sistema
Išorinės perdangos sistema, išsikišanti už statinio išorinių sienų ar konstrukcijų (gali būti palaikoma kolonų) ir formuojanti iš dalies ar visiškai atviras erdves, galinti pratęsti vidines statinio erdves į išorę.
D
Stogo sistema
Erdves užbaigianti ir iš viršaus statinį ar erdvę ribojanti sistema.
%D10
Šlaitinio stogo sistema
Statinio vidinę erdvę iš viršaus ribojanti ir nuo išorės atskirianti nuožulni sistema.
%D20
Plokščio stogo sistema
Statinio vidinę erdvę iš viršaus ribojanti ir nuo išorės atskirianti plokščia sistema.
Pasirinkite...
Techninės sistemos <L>T
A?
Sudėtinė statybinė sistema
Techninė sistema, suformuota iš daugiasluoksnių konstrukcijų ir kitų tiesiogiai sąveikaujančių ar sujungtų sistemų ir komponentų, sudarančių statybinę visumą.
AA
Dengtos eismo erdvės sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti dengtus plotus įgalinančius transporto priemonių eismą, pėsčiųjų, dviratininkų eismą takais, transporto priemonių laikiną sustojimą, orlaivių eismą ant žemės.
%AA10
Automobilių kelio sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti ilgus dengtus plotus autotransporto priemonių eismui.
%AA20
Tako sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti ilgus dengtus plotus dviratininkų ar pėsčiųjų eismui.
%AA30
Sustojimo aikštelės sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti plotus, sujungtus ir esančius lygiagrečiai keliui, skirta laikinam autotransporto priemonių sustojimui, poilsiui.
%AA40
Stovėjimo aikštelės sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti plotus transporto priemonėms sustoti ir saugoti.
%AA50
Aerodromo sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti antžeminius plotus orlaivių judėjimui.
AB
Pamatų sudėtinė sistema
Statinio požeminę dalį formuojanti sudėtinė statybinė sistema, kurią sudaro konstrukcijos, jos sluoksniai ir kiti sąveikaujantys elementai.
%AB10
Plokštuminio pamato sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti ištisinį plokštinį pamatą po visu statiniu.
%AB20
Juostinio pamato sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti ištisinį pailgą, bet sąlyginai siaurą pamatą po visomis statinio išorinėmis ir vidinėmis vertikaliomis konstrukcijomis.
%AB30
Atskirojo pamato sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti atskirą pamatą vienai vertikaliai statinio atramai.
%AB40
Sujungto pamato sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti bendrą pamatą ir jungianti apačioje kelias vertikalias statinio atramas.
%AB50
Polinio pamato sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti gilųjį pamatą iš vertikalių ar pasvirusių pailgų, giliai grunte įrengtų ir juos viršuje jungiančio elemento.
%AB60
Kesoninio pamato sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti didelį nelaidų vandeniui dėžinį pamatą su tuštuma viduje.
%AB70
Cokolinės sijos sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė sistema, formuojanti pailgą atramą, įrengtą tarp dviejų nesujungtų pamatų.
%AB80
Polių rostverko sudėtinė sistema
Sudėtinė statybinė polinių pamatų rostverko sistema, užbaigianti vieną polių viršuje arba jungianti viršuje kelis polius kartu į vientisą konstrukciją.
AC
Perdangos sudėtinė sistema
Pakeltas nuo žemės paviršiaus ir statinio horizontalias erdves formuojanti sudėtinė statybinė sistema, kurią sudaro konstrukcijos, dangos, kiti sluoksniai ir elementai.
%AC10
Sijinės perdangos sudėtinė sistema
Sijinės perdangos sudėtinė statybinė sistema, formuojanti horizontalias erdves virš ir po konstrukcija.
%AC20
Kompozitinės perdangos sudėtinė sistema
Kompozitinės plokštės ir sijų perdangos sudėtinė statybinė sistema, formuojanti horizontalias erdves virš ir žemiau konstrukcijos.
%AC30
Plokštinės perdangos sudėtinė sistema
Perdangos plokščių sudėtinė statybinė sistema, formuojanti horizontalias erdves virš ir žemiau konstrukcijos.
%AC40
Karkasinės perdangos sudėtinė sistema
Rėminė karkasinė perdangos sudėtinė statybinė sistema, formuojanti horizontalias erdves virš ir žemiau konstrukcijos.
%AC50
Santvarinės perdangos sudėtinė sistema
Santvarinė perdangos sudėtinė statybinė sistema, susidedanti iš perdangos santvarų, plokštumą ant jų formuojančių konstrukcijų, dangos ir kitų susijusių komponentų. Statybinė sistema atskiria horizontalias erdves virš ir žemiau konstrukcijos.
%AC60
Tilto perdangos sudėtinė sistema
Tilto perdangos sudėtinė statybinė sistema, formuojanti horizontalią erdvę eismui virš kliūties.
AD
Sienos sudėtinė sistema
Vertikaliai erdves atskirianti ar jas formuojanti, statinio vertikalumą įgalinanti sudėtinė statybinė sistema, kurią sudaro konstrukcijos, dangos, kiti sluoksniai ir elementai.
%AD10
Mūrinės sienos sudėtinė sistema
Vertikaliai erdves skirianti blokelių sienos sudėtinė statybinė sistema.
%AD20
Karkasinės sienos sudėtinė sistema
Vertikaliai erdves skirianti karkasinės, rėminės sienos sudėtinė statybinė sistema.
%AD30
Vienalytės sienos sudėtinė sistema
Vertikaliai erdves skirianti plokštinės, vienalytės sienos sudėtinė statybinė sistema, įrengiama betonuojant ar surenkant iš gaminių.
%AD40
Daugiasluoksnės sienos sudėtinė sistema
Vertikaliai erdves skirianti daugiasluoksnės sienos sudėtinė statybinė sistema, sudaryta iš daugiasluoksnių plokščių ir kitų daugiasluoksnių elementų.
%AD50
Fasado sistemos sudėtinė sistema
Išorinį statinio fasadą ar vidinio atriumo atitvaras formuojanti rėminė sudėtinė statybinė fasado sistema.
%AD60
Įlaidinės sienos sudėtinė sistema
Įlaidinės sienos sudėtinė statybinė sistema, stabilizuojanti arba sulaikanti gruntą ar vandenį vienoje sienos pusėje.
Pasirinkite...
Komponentai <L>K
C??
Kaupimo komponentas
Komponentas, skirtas kaupti medžiagas, energiją ar informaciją ir vėliau jas išgauti.
CA?
Talpinis kaupimo komponentas
Kaupimo komponentas, skirtas kaupti elektros energiją elektrostatiniame lauke.
CAA
Kondensatorius
Talpinis kaupimo komponentas, kaupiantis elektros krūvį.
CB?
Induktyvusis kaupimo komponentas
Kaupimo komponentas, skirtas kaupti elektros energijai elektromagnetiniame lauke.
CBA
Induktorius
Induktyvusis kaupimo komponentas, kaupiantis induktyvųjį krūvį.
CC?
Elektrocheminis kaupimo komponentas
Kaupimo komponentas, skirtas kaupti elektros energijai elektrocheminėje medžiagoje.
CCA
Įkraunama baterija
Elektrocheminis kaupimo komponentas, naudojantis apgręžiamąsias reakcijas.
CF?
Informacijos kaupimo komponentas
Kaupimo komponentas informacijai kaupti.
CFA
Informacijos laikmena
Informacijos kaupimo komponentas, kaupiantis informaciją laikmenoje.
CL?
Atviras stacionarus kaupimo komponentas
Komponentas daiktams ar asmenims saugoti (laikyti, padėti) stacionariame atvirame aptvare.
CLA
Baseinas
Atviras stacionarus aptvaras skysčiams laikyti.
%CLA10
Vonia
Nedidelis baseinas, skirtas maudytis ir praustis.
CLB
Lentyna
Atviras stacionarus komponentas kietiems daiktams laikyti.
%CLB10
Sieninė lentyna
Lentyna ant sienos.
%CLB11
Vidinė palangė
Sieninė lentyna po langu.
%CLB12
Drabužių pakabinimo lentyna
Sieninė pakaba lauko drabužiams.
%CLB13
Muilinė
Sieninė lentynėlė muilui.
%CLB20
Pastatoma lentyna
Ant grindų pastatoma lentyna.
CLC
Baldas
Atviras stacionarus komponentas skirtas atsisėsti ar atsigulti.
%CLC10
Sėdynė
Baldas, skirtas sėdėti.
%CLC11
Taburetė
Baldas be atramos vienam asmeniui.
%CLC12
Kėdė
Baldas su nugarėle vienam asmeniui.
%CLC13
Krėslas
Baldas su nugarėle ir porankiais vienam asmeniui.
%CLC14
Fotelis
Paminkštintas baldas su nugarėle ir porankiais vienam asmeniui.
%CLC15
Sofa
Paminkštintas atsisėdimas su nugarėle, skirtas keliems asmenims.
%CLC16
Suoliukas
Atsisėdimas be nugarėlės, skirtas keletui asmenų.
%CLC17
Atsirėmimas
Atsirėmimas pusiau stovimoje padėtyje.
%CLC20
Gulėjimo baldas
Baldas, skirtas gulėti.
%CLC21
Lova
Baldas, skirtas miegoti.
%CLC22
Procedūrinis stalas
Gulimas baldas poilsiui arba apžiūrai.
Pasirinkite...